CTZ3S-50C-X1-PF
- Manufacturer Part Number:
- CTZ3S-50C-X1-PF
- Manufacturer/Brand:
- KYOCERA AVX
- Part of Description:
- CAP TRIMMER 4.5-50PF 25V SMD
- Manufacturer :
- KYOCERA AVX
- Product Category :
- Trimmers, Variable Capacitors
- Adjustment Type :
- Top
- Capacitance Range :
- 4.5 ~ 50pF
- Dielectric Material :
- Ceramic
- Features :
- Low Profile
- Height - Seated (Max) :
- 0.071" (1.80mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Product Status :
- Obsolete
- Q @ Freq :
- 200 @ 1MHz
- Size / Dimension :
- 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- Voltage - Rated :
- 25 V