55/P1324-26-0/9-9CS3192
Manufacturer Part Number:
55/P1324-26-0/9-9CS3192
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Part of Description:
CABLE 2COND 26AWG WHITE SHLD
Manufacturer :
Product Category :
Multiple Conductor Cables
Cable Type :
Multi-Conductor
Conductor Material :
Copper Alloy, Silver Coated
Conductor Strand :
19/38
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.085" (2.16mm)
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.0050" (0.127mm)
Jacket Color :
White
Length :
Number of Conductors :
2
Operating Temperature :
200°C
Product Status :
Active
Ratings :
Shield Type :
Braid
Usage :
Voltage :
600 V
Wire Gauge :
26 AWG