THX-24C112-811-0
Manufacturer Part Number:
THX-24C112-811-0
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Part of Description:
CABLE 4COND 24AWG BLK SHLD 1=1'
Manufacturer :
Product Category :
Multiple Conductor Cables
Cable Type :
Multi-Conductor
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
19/36
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.161" (4.09mm)
Jacket (Insulation) Material :
Thermorad® K
Jacket (Insulation) Thickness :
0.0100" (0.254mm)
Jacket Color :
Black
Length :
50.00' (15.24m)
Number of Conductors :
4
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Product Status :
Active
Ratings :
Shield Type :
Braid
Usage :
Voltage :
Wire Gauge :
24 AWG