55/4322-22-2/6-6L-CS2582
Manufacturer Part Number:
55/4322-22-2/6-6L-CS2582
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Part of Description:
CABLE 2COND 22AWG BLUE
Manufacturer :
Product Category :
Multiple Conductor Cables
Cable Type :
Multi-Conductor
Conductor Material :
Copper, Silver Coated
Conductor Strand :
19/34
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.088" (2.24mm)
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.0050" (0.127mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
Number of Conductors :
2
Operating Temperature :
150°C
Product Status :
Active
Ratings :
Shield Type :
Usage :
Voltage :
600 V
Wire Gauge :
22 AWG