82A0134-26-9/93/96CS3017
Manufacturer Part Number:
82A0134-26-9/93/96CS3017
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Part of Description:
CABLE 3COND 26AWG
Manufacturer :
Product Category :
Multiple Conductor Cables
Cable Type :
Multi-Conductor
Conductor Material :
Copper Alloy, Silver Coated
Conductor Strand :
63/44
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.071" (1.80mm)
Jacket (Insulation) Material :
Jacket (Insulation) Thickness :
Jacket Color :
Length :
Number of Conductors :
3 (1 Triad Twisted)
Operating Temperature :
150°C
Product Status :
Active
Ratings :
Shield Type :
Usage :
Voltage :
600 V
Wire Gauge :
26 AWG