55A8002-22-9/5
Manufacturer Part Number:
55A8002-22-9/5
Part of Description:
CABLE 2COND 22AWG
Product Category :
Multiple Conductor Cables
Cable Type :
Multi-Conductor
Conductor Material :
Alumel, Chromel
Conductor Strand :
19/34
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.102" (2.59mm)
Length :
Number of Conductors :
2 (1 Pair Twisted)
Operating Temperature :
200°C
Ratings :
Shield Type :
Usage :
Voltage :
600 V
Wire Gauge :
22 AWG