HTC0603-1E-R60-T35-L5
Manufacturer Part Number:
HTC0603-1E-R60-T35-L5
Part of Description:
CAP THIN FILM 0.6PF 25V 0201
Capacitance :
0.6 pF
Height - Seated (Max) :
0.012" (0.31mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance :
±0.035pF
Voltage - Rated :
25 V