HTC0603-1E-R25-T35-L5
Manufacturer Part Number:
HTC0603-1E-R25-T35-L5
Manufacturer/Brand:
Susumu
Part of Description:
CAP THIN FILM 0.25PF 25V 0201
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Thin Film Capacitors
Capacitance :
0.25 pF
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.012" (0.31mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance :
±0.035pF
Voltage - Rated :
25 V