02013J1R6ABWTR\500
Manufacturer Part Number:
02013J1R6ABWTR\500
Manufacturer/Brand:
KYOCERA AVX
Part of Description:
CAP THIN FILM 1.6PF 25V 0201
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Thin Film Capacitors
Capacitance :
1.6 pF
Features :
RF, High Q, Low Loss
Height - Seated (Max) :
0.011" (0.28mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Tolerance :
±0.05pF
Voltage - Rated :
25 V