12101K470JBTTR\R
Manufacturer Part Number:
12101K470JBTTR\R
Manufacturer/Brand:
KYOCERA AVX
Part of Description:
CAP THIN FILM 47PF 100V 1210
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Thin Film Capacitors
Capacitance :
47 pF
Features :
RF, High Q, Low Loss
Height - Seated (Max) :
0.044" (1.13mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.119" L x 0.098" W (3.02mm x 2.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100 V