HTC1005-1E-1R5-J-L5
Manufacturer Part Number:
HTC1005-1E-1R5-J-L5
Part of Description:
CAP THIN FILM 1.5PF 25V 0402
Capacitance :
1.5 pF
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
25 V