FI-X30FR-R3000
- Manufacturer Part Number:
- FI-X30FR-R3000
- Manufacturer/Brand:
- JAE Electronics
- Part of Description:
- CONN PLUG 30POS GOLD
- Manufacturer :
- JAE Electronics
- Product Category :
- Free Hanging, Panel Mount
- Cable Termination :
- Color :
- Black
- Connector Type :
- Plug
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- Contact Type :
- Fastening Type :
- Friction Lock
- Features :
- Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- Number of Positions :
- 30
- Number of Rows :
- 1
- Pitch :
- 0.039" (1.00mm)