55A1141-22-9/93/95/96-9
Manufacturer Part Number:
55A1141-22-9/93/95/96-9
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Part of Description:
CABLE 4COND 22AWG WHITE SHLD
Manufacturer :
Product Category :
Multiple Conductor Cables
Cable Type :
Multi-Conductor
Jacket (Insulation) Diameter :
0.137" (3.48mm)
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.0080" (0.203mm)
Length :
Number of Conductors :
4
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Ratings :
Shield Type :
Braid
Usage :
Voltage :
600 V
Wire Gauge :
22 AWG