M80-4000000FG-03-327-00-000
- Manufacturer Part Number:
- M80-4000000FG-03-327-00-000
- Part of Description:
- CONN RCPT 3POS SOLDER 16AWG GOLD
- Cable Termination :
- Solder
- Connector Type :
- Receptacle
- Contact Type :
- Female Socket, Power
- Fastening Type :
- Features :
- Jackscrews
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Positions :
- 3
- Number of Rows :
- 1
- Pitch :
- 0.157" (4.00mm)
- Product Status :
- Obsolete
- Row Spacing :
- Wire Gauge :
- 16 AWG