M80-4000000F1-10-PF5-00-000
- Manufacturer Part Number:
- M80-4000000F1-10-PF5-00-000
- Manufacturer/Brand:
- Harwin
- Part of Description:
- CONN RCPT 10P SOLDER 10AWG GOLD
- Manufacturer :
- Harwin
- Product Category :
- Free Hanging, Panel Mount
- Cable Termination :
- Solder
- Color :
- Black
- Connector Type :
- Receptacle
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- Contact Type :
- Female Socket, Power
- Fastening Type :
- Screw Lock
- Features :
- Jackscrews
- Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- Number of Positions :
- 10
- Number of Rows :
- 1
- Pitch :
- 0.157" (4.00mm)
- Product Status :
- Active
- Row Spacing :
- Wire Gauge :
- 10 AWG