HIF4A-24D-3.18R
- Manufacturer Part Number:
- HIF4A-24D-3.18R
- Manufacturer/Brand:
- Hirose
- Part of Description:
- CONN RCPT 24POS IDC 24AWG GOLD
- Stock Condition:
- 7
- Manufacturer :
- Hirose
- Product Category :
- Free Hanging, Panel Mount
- Cable Termination :
- IDC
- Color :
- Black
- Connector Type :
- Receptacle
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- 30.0µin (0.76µm)
- Contact Type :
- Female Socket
- Fastening Type :
- Features :
- Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- Number of Positions :
- 24
- Number of Rows :
- 2
- Pitch :
- 0.125" (3.18mm)
- Product Status :
- Active
- Row Spacing :
- 0.250" (6.35mm)
- Wire Gauge :
- 24 AWG