02013J2R0ABWTR\500
Manufacturer Part Number:
02013J2R0ABWTR\500
Part of Description:
CAP THIN FILM 2PF 25V 0201
Capacitance :
2 pF
Height - Seated (Max) :
0.011" (0.28mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Tolerance :
±0.05pF
Voltage - Rated :
25 V