38102-W022-W00 FL
- Manufacturer Part Number:
- 38102-W022-W00 FL
- Manufacturer/Brand:
- 3M
- Part of Description:
- CONN SELF MATING 2POS IDC 22AWG
- Manufacturer :
- 3M
- Product Category :
- Free Hanging, Panel Mount
- Cable Termination :
- IDC
- Color :
- White
- Connector Type :
- Self Mating
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- Contact Type :
- Non-Gender Specific
- Fastening Type :
- Latch Lock
- Features :
- Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- Number of Positions :
- 2
- Number of Rows :
- 1
- Pitch :
- 0.100" (2.54mm)
- Product Status :
- Active
- Row Spacing :
- Wire Gauge :
- 22 AWG