DF81DJ-30P-0.4SD(51)
Manufacturer Part Number:
DF81DJ-30P-0.4SD(51)
Manufacturer/Brand:
Hirose
Part of Description:
CONN PLUG 30POS SOLDER
Manufacturer :
Hirose
Product Category :
Free Hanging, Panel Mount
Cable Termination :
Solder
Color :
Black
Connector Type :
Plug
Contact Finish :
Contact Finish Thickness :
2.00µin (0.051µm)
Contact Type :
Outer Shroud Contact
Fastening Type :
Features :
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :
30
Number of Rows :
1
Pitch :
0.016" (0.40mm)