BU10P-TZ-S(LF)(SN)
- Manufacturer Part Number:
- BU10P-TZ-S(LF)(SN)
- Manufacturer/Brand:
- JST
- Part of Description:
- CONN PLUG 10POS IDC 26AWG TIN
- Manufacturer :
- JST
- Product Category :
- Free Hanging, Panel Mount
- Cable Termination :
- IDC
- Color :
- Natural
- Connector Type :
- Plug
- Contact Finish :
- Tin
- Contact Finish Thickness :
- Contact Type :
- Male Pin
- Fastening Type :
- Features :
- Closed End
- Mounting Type :
- Panel Mount, Snap-In
- Number of Positions :
- 10
- Number of Rows :
- 1
- Pitch :
- 0.059" (1.50mm)
- Product Status :
- Active
- Row Spacing :
- Wire Gauge :
- 26 AWG