HIF3BA-50PD-2.54R-MC(63)
- Manufacturer Part Number:
- HIF3BA-50PD-2.54R-MC(63)
- Part of Description:
- CONN HEADER 50POS IDC 28AWG GOLD
- Stock Condition:
- 55
- Connector Type :
- Plug
- Contact Type :
- Male Pin
- Fastening Type :
- Latch Lock/Eject Hooks
- Number of Positions :
- 50
- Pitch :
- 0.100" (2.54mm)
- Row Spacing :
- 0.100" (2.54mm)
- Wire Gauge :
- 28 AWG