3240-12P-TO-C(50)
- Manufacturer Part Number:
- 3240-12P-TO-C(50)
- Manufacturer/Brand:
- Hirose
- Part of Description:
- CONN PLUG 12POS SOLDER GOLD
- Manufacturer :
- Hirose
- Product Category :
- Free Hanging, Panel Mount
- Cable Termination :
- Solder
- Color :
- Black
- Connector Type :
- Plug
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- Contact Type :
- Outer Shroud Contact
- Fastening Type :
- Features :
- Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- Number of Positions :
- 12
- Number of Rows :
- 1
- Pitch :
- 0.031" (0.80mm)