M83-LFD1F1N96-0000-000
- Manufacturer Part Number:
- M83-LFD1F1N96-0000-000
- Manufacturer/Brand:
- Harwin
- Part of Description:
- CONN RCPT 96POS CRIMP 22AWG GOLD
- Stock Condition:
- 10
- Manufacturer :
- Harwin
- Product Category :
- Free Hanging, Panel Mount
- Cable Termination :
- Crimp
- Color :
- Black
- Connector Type :
- Receptacle
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- 11.8µin (0.30µm)
- Contact Type :
- Female Socket
- Fastening Type :
- Features :
- Jackscrews
- Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- Number of Positions :
- 96
- Number of Rows :
- 3
- Pitch :
- 0.079" (2.00mm)
- Product Status :
- Active
- Row Spacing :
- 0.079" (2.00mm)
- Wire Gauge :
- 22 AWG