HIF3BA-50D-2.54R(63)
- Manufacturer Part Number:
- HIF3BA-50D-2.54R(63)
- Part of Description:
- CONN SOCKET 50POS IDC 28AWG GOLD
- Stock Condition:
- 61
- Connector Type :
- Socket
- Contact Type :
- Female Socket
- Number of Positions :
- 50
- Pitch :
- 0.100" (2.54mm)
- Row Spacing :
- 0.100" (2.54mm)
- Wire Gauge :
- 28 AWG