04021J0R5Z4STR\500
Manufacturer Part Number:
04021J0R5Z4STR\500
Manufacturer/Brand:
KYOCERA AVX
Part of Description:
CAP THIN FILM 0.5PF 100V 0402
Stock Condition:
1,801
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Thin Film Capacitors
Capacitance :
0.5 pF
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.020" (0.50mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Tolerance :
±0.01pF
Voltage - Rated :
100 V