HIF6-20D-1.27R(20)
- Manufacturer Part Number:
- HIF6-20D-1.27R(20)
- Part of Description:
- CONN RCPT 20POS IDC 28AWG GOLD
- Stock Condition:
- 590
- Product Category :
- Free Hanging, Panel Mount
- Connector Type :
- Receptacle
- Contact Finish Thickness :
- Contact Type :
- Female Socket
- Fastening Type :
- Features :
- Feed Through, Strain Relief
- Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- Number of Positions :
- 20
- Number of Rows :
- 2
- Pitch :
- 0.050" (1.27mm)
- Product Status :
- Active
- Row Spacing :
- 0.100" (2.54mm)
- Wire Gauge :
- 28 AWG