55PC7001-22-9/96CS3109
Manufacturer Part Number:
55PC7001-22-9/96CS3109
Part of Description:
CABLE 2COND 22AWG
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
19/34
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.083" (2.11mm)
Number of Conductors :
2 (1 Pair Twisted)
Operating Temperature :
150°C
Voltage :
600 V
Wire Gauge :
22 AWG