FLDWC1321-20-9/90-9CS2959
Manufacturer Part Number:
FLDWC1321-20-9/90-9CS2959
Part of Description:
CABLE 2COND 20AWG WHITE SHLD
Conductor Strand :
19/32
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.165" (4.19mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.0100" (0.254mm)
Number of Conductors :
2
Operating Temperature :
125°C
Voltage :
600 V
Wire Gauge :
20 AWG