YK3162703000G
Manufacturer Part Number:
YK3162703000G
Part of Description:
CONN BARRIER STRIP 27CIRC 0.3"
Barrier Type :
2 Wall (Dual)
Bottom Termination :
Solder Tab
Current Rating (Amps) :
15A
Features :
Number of Circuits :
27
Number of Wire Entries :
27
Pitch :
0.300" (7.62mm)
Voltage Rating :
250V