44A1131-22-0/2/9-9-MX
Manufacturer Part Number:
44A1131-22-0/2/9-9-MX
Part of Description:
CABLE 3COND 22AWG WHITE SHLD
Conductor Material :
Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Diameter :
0.140" (3.56mm)
Jacket (Insulation) Material :
Polyvinyl Fluoride (PVF)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.0080" (0.203mm)
Jacket Color :
White
Length :
Number of Conductors :
3
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Voltage :
600 V
Wire Gauge :
22 AWG