44A1121-22-0/9-0
Manufacturer Part Number:
44A1121-22-0/9-0
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
Part of Description:
CABLE 2COND 22AWG BLACK SHLD
Manufacturer :
Product Category :
Multiple Conductor Cables
Cable Type :
Multi-Conductor
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
19/34
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.132" (3.35mm)
Jacket (Insulation) Material :
Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.0080" (0.203mm)
Jacket Color :
Black
Length :
Number of Conductors :
2
Operating Temperature :
150°C
Product Status :
Active
Ratings :
Shield Type :
Braid
Usage :
Voltage :
600 V
Wire Gauge :
22 AWG