44A1122-22-0/9-9-US
Manufacturer Part Number:
44A1122-22-0/9-9-US
Part of Description:
CABLE 2COND 22AWG WHITE SHLD
Conductor Material :
Copper, Silver Coated
Jacket (Insulation) Diameter :
0.132" (3.35mm)
Jacket (Insulation) Material :
Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.0080" (0.203mm)
Jacket Color :
White
Length :
Number of Conductors :
2
Operating Temperature :
150°C
Voltage :
600 V
Wire Gauge :
22 AWG