FLDWC1331-20-9/90/92-9
Manufacturer Part Number:
FLDWC1331-20-9/90/92-9
Part of Description:
CABLE 3COND 20AWG WHT SHLD FEET
Conductor Strand :
19/32
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.175" (4.45mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.0100" (0.254mm)
Number of Conductors :
3
Operating Temperature :
125°C
Voltage :
600 V
Wire Gauge :
20 AWG