YK5050213000G
Manufacturer Part Number:
YK5050213000G
Part of Description:
CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.374"
Barrier Type :
2 Wall (Dual)
Bottom Termination :
Solder Eyelets
Current Rating (Amps) :
20A
Features :
Cover, Flange
Number of Circuits :
2
Number of Wire Entries :
2
Pitch :
0.374" (9.50mm)
Voltage Rating :
300V