YK5540303000G
Manufacturer Part Number:
YK5540303000G
Part of Description:
CONN BARRIER STRIP 3CIRC 0.433"
Barrier Type :
3 Wall (Tri)
Bottom Termination :
Solder Tab
Current Rating (Amps) :
30A
Features :
Number of Circuits :
3
Number of Wire Entries :
3
Pitch :
0.433" (11.00mm)
Voltage Rating :
300V