YK5140403000G
Manufacturer Part Number:
YK5140403000G
Part of Description:
CONN BARRIER STRIP 4CIRC 0.374"
Barrier Type :
2 Wall (Dual)
Bottom Termination :
PC Pin
Current Rating (Amps) :
30A
Features :
Number of Circuits :
4
Number of Wire Entries :
4
Pitch :
0.374" (9.50mm)
Voltage Rating :
300V