YK4130333000G
Manufacturer Part Number:
YK4130333000G
Part of Description:
CONN BARRIER STRIP 3CIRC 0.325"
Barrier Type :
2 Wall (Dual)
Bottom Termination :
Solder Eyelets
Current Rating (Amps) :
20A
Features :
Flange
Number of Circuits :
3
Number of Wire Entries :
3
Pitch :
0.325" (8.26mm)
Voltage Rating :
300V