YK3160603000G
Manufacturer Part Number:
YK3160603000G
Part of Description:
CONN BARRIER STRIP 6CIRC 0.3"
Bottom Termination :
Solder Tab
Current Rating (Amps) :
15A
Features :
Number of Circuits :
6
Number of Wire Entries :
6
Pitch :
0.300" (7.62mm)
Voltage Rating :
250V