YK6040403000G
Manufacturer Part Number:
YK6040403000G
Manufacturer/Brand:
Amphenol Anytek
Part of Description:
CONN BARRIER STRIP 4CIRC 0.394"
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Barrier Blocks
Barrier Type :
2 Wall (Dual)
Bottom Termination :
PC Pin
Color :
Black
Current Rating (Amps) :
20A
Features :
Number of Circuits :
4
Number of Rows :
1
Number of Wire Entries :
4
Pitch :
0.394" (10.00mm)
Product Status :
Active
Terminal Block Type :
Barrier Block
Top Termination :
Screws with Captive Plate
Voltage Rating :
300V