YK4420903000G
Manufacturer Part Number:
YK4420903000G
Manufacturer/Brand:
Amphenol Anytek
Part of Description:
CONN BARRIER STRIP 9CIRC 0.374"
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Barrier Blocks
Barrier Type :
3 Wall (Tri)
Bottom Termination :
PC Pin
Color :
Black
Current Rating (Amps) :
30A
Features :
Number of Circuits :
9
Number of Rows :
1
Number of Wire Entries :
9
Pitch :
0.374" (9.50mm)
Product Status :
Active
Terminal Block Type :
Barrier Block
Top Termination :
Screws with Captive Plate
Voltage Rating :
300V