YK6160303000G
Manufacturer Part Number:
YK6160303000G
Part of Description:
CONN BARRIER STRIP 3CIRC 0.394"
Bottom Termination :
Solder Tab
Current Rating (Amps) :
25A
Features :
Number of Circuits :
3
Number of Wire Entries :
3
Pitch :
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating :
300V