YK3140803000G
Manufacturer Part Number:
YK3140803000G
Part of Description:
CONN BARRIER STRIP 8CIRC 0.3"
Bottom Termination :
Solder Tab
Current Rating (Amps) :
15A
Features :
Number of Circuits :
8
Number of Wire Entries :
8
Pitch :
0.300" (7.62mm)
Voltage Rating :
250V