YK6110203000G
Manufacturer Part Number:
YK6110203000G
Part of Description:
CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.394"
Bottom Termination :
Solder Tab
Current Rating (Amps) :
25A
Features :
Number of Circuits :
2
Number of Wire Entries :
2
Pitch :
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating :
300V