YK5530203000G
Manufacturer Part Number:
YK5530203000G
Part of Description:
CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.433"
Barrier Type :
3 Wall (Tri)
Bottom Termination :
Solder Eyelets
Current Rating (Amps) :
30A
Features :
Number of Circuits :
2
Number of Wire Entries :
2
Pitch :
0.433" (11.00mm)
Voltage Rating :
300V