YK6060313000G
Manufacturer Part Number:
YK6060313000G
Part of Description:
CONN BARRIER STRIP 3CIRC 0.394"
Bottom Termination :
Solder Eyelets
Current Rating (Amps) :
20A
Features :
Cover, Flange
Number of Circuits :
3
Number of Wire Entries :
3
Pitch :
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating :
300V