T38060-20-0
Manufacturer Part Number:
T38060-20-0
Manufacturer/Brand:
Curtis Industries
Part of Description:
CONN BARRIER STRP 20CIRC 0.375"
Manufacturer :
Curtis Industries
Product Category :
Barrier Blocks
Barrier Type :
2 Wall (Dual)
Bottom Termination :
Wire Wrap
Color :
Current Rating (Amps) :
20A
Features :
Flange
Number of Circuits :
20
Number of Rows :
1
Number of Wire Entries :
20
Pitch :
0.375" (9.53mm)
Product Status :
Active
Terminal Block Type :
Barrier Block
Top Termination :
Screws
Voltage Rating :
300V