GJM1555C1H9R1FB01J
Manufacturer Part Number:
GJM1555C1H9R1FB01J
Part of Description:
CAP CER 9.1PF 50V C0G/NP0 0402
Capacitance :
9.1 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V