TSMV3-H25CQ33RC-27.000M
Manufacturer Part Number:
TSMV3-H25CQ33RC-27.000M
Manufacturer/Brand:
Transko
Part of Description:
XTAL OSC VCXO 27.0000MHZ HCMOS
Stock Condition:
9,193
Manufacturer :
Transko
Product Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
±100ppm
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
15mA
Frequency :
27 MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Function :
Height - Seated (Max) :
0.043" (1.10mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
HCMOS
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
VCXO
Voltage - Supply :
3.3V