QSCP251Q200K1GV001T
Manufacturer Part Number:
QSCP251Q200K1GV001T
Part of Description:
CAP CER 20PF 250V NP0 0603
Capacitance :
20 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
Thickness (Max) :
0.035" (0.89mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
250V