811-S1-019-10-017101
- Manufacturer Part Number:
- 811-S1-019-10-017101
- Manufacturer/Brand:
- Preci-Dip
- Part of Description:
- CONN SPRING PISTON 19POS PCB
- Manufacturer :
- Preci-Dip
- Product Category :
- Spring Loaded
- Connector Type :
- Piston
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- 19.7µin (0.50µm)
- Material :
- Brass
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Contacts :
- 19
- Number of Rows :
- 1
- Pitch :
- 0.100" (2.54mm)